חידוש ספרי תורה

במכון חלמיש קיימת מחלקה מיוחדת המתמחה בחידוש ספרי תורה בדיקתם ותיקונם ובציפוי מיוחד הנעשה על מנת לשמר אותם אחר השחזור לעוד מספר שנים.
ספרי תורה אשר מחודשים אצלינו  במכון חלמיש, עוברים תהליך יסודי של ניקוי ושחזור בדיוק רב, על ידי אומנים בתחום הסת”ם עם נסיון רב שנים של סוגי קלפים ועורות שונים.
ראשית התהליך אנו עושים בדיקה ראשונית של גלילת כל הספר מתחילתו ועד סופו על מנת להעריך את מצבו ואת כדאיות ההשקעה בתיקונו.
עלות בדיקה ראשונית זו 300 ₪.

לאחר מכן במידה ויש כדאיות בהשקעה בשיפוץ הספר אנו עוברים לשלב ההגה , הספר יעבור הגהת מחשב מדוקדקת עד רמת התגין , ואז נדע להעריך מידת הזמן הנדרשת לתיקון ותינתן הערכת מחיר סופי לתיקון.
עלות הגהה מיוחדת זו 1200 ₪.

השלב הבא הוא הגהת מגיה מוסמך ומומחה על כל הספר וסימון כל המקומות הצריכים טיפול פיסוקים דיבוקים חולשת הדיו בגווני השחור אפור חיבורי תגים ועוד…
עלות הגהת גברא 2800 ₪.

מכאן תהליך השחזור הוא איטי ויסודי ויכול להיות מוערך או בקבלנות סכום כולל וסופי ( יש בזה סיכון הן לקונה השרות והן למכון משום שלעיתים העבודה בשטח נמשכת יותר זמן ומורכבת יותר) או לפי שעת עבודה של האומן שמתקן הספר, אנו מעריכים שעת עבודה של האומן העוסק במלאכה זו  120 ₪ לשעה.

אחר כל השלבים הללו הספר עובר הגהת מחשב נוספת על מנת לבקר את אכות העבודה ובמידה והכל תקין אז ישנה אפשרות לציפוי מיוחד של הספר המשמר את מצבו לעוד שנים מספר בלי שיתקלפו אותיות וייפסל שוב.
עלות שלב זה היא בין 1700 – 2500 ₪

 בסך הכל בתהליך של תיקון של ספר תורה ממוצע נעה בין 15.000 -20.000 ₪

המחירים אינם כוללים מע”מ.